tv-haberleri

Ahmet Davutoğlu'ndan AK Parti Kongresinde Veda Konuşması

Ahmet Davutoğlu'ndan AK Parti Kongresinde Veda Konuşması

Ahmet Davutoğlu başbakan olarak son kez konuşmasını yaptı ve partililere veda etti. Vefa ile görevimizi yerine getirdik bu bir veda değil vefa konuşması olmalı diyerek sözlerine başladı. Ahmet Davutoğlu'nun veda konuşması ak parti sıralarından dikkatlice dinlendi. Görevini Binali Yıldırım'a devreden eski başbakan oldukça gür bir sesle seslendi. Daha önceki konuşmasında ayrılışını refik olma konusuna bağlamıştı. İşte veda konuşmasından kesitler. 

Vefa İle Görevimizi Yerine Getirdik 
''Daha önce 2 kez sizlerle birlikte olduğum bu salonda zaferle sonuçlanmış bir seçimden kısa bir süre sonra yeni bir kongre için karşınıza çıkmak benim arzu ettiğim bir şey değildi. Bu durumun sizin ve milletimizin mahşeri vicdanında oluşturduğu rahatsızlığın da farkındayım. Ama meselemiz, derdimiz, davamız, bütün şahsi hallerin üzerindedir. 1 Kasım seçimlerinde yüzde 49,5 oy aldıktan sonra olağanüstü kongre kararı alıp, görevi devretme kararımın arkasındaki yegane gerekçe partimizin birlik ve bütünlüğüne verdiğim değer ve AK Parti hareketinin zarar görmesinden duyduğum endişedir" dedi.

Verdiğimiz Her Sözü Tutarak Yerine Getirdik 
İktidarda kaldığı sürece ve başbakanlık görevini yaptığı sürece verdikleri her sözü tutarak yerine getirdiklerine dikkat çekti. Ak Parti kongresinde veda konuşmasını yapan eski başbakan Ahmet Davutoğlu sözlerine şu şekilde devam etti : Verdiğimiz her sözü tuttuk, ne vaat ettiysek gerçekleştirdik. Ne yaptıysak sizlerle başardık. Teşkilatlarımıza, kollarımıza, hareketimizin her bir ferdine teşekkür ediyorum. Ahmet Davutoğlu'ndan AK Parti Kongresinde Veda Konuşması Reviewed by Tv HABERLERİ on 16:56 Rating: 5

Hiç yorum yok:

All Rights Reserved by TV HABERLERİ © 2014 - 2015
Powered By Blogger, Designed by Sweetheme

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.