tv-haberleri

Fransız Heykeltraş Rodin'in Ünlü Eseri Düşünen Adam Heykelinin İlk Adı Nedir

Fransız Heykeltraş Rodin'in Ünlü Eseri Düşünen Adam Heykelinin İlk Adı Nedir 
Kim Milyoner Olmak ister yarışmasında sorulan sorulardan bir tanesi olan "Fransız Heykeltraş Rodin'in Ünlü Eseri Düşünen Adam Heykelinin İlk Adı Nedir  " sorusunun yanını merak eden seyirci için soruyu cevaplıyoruz. Selçuk Yöntem sunumu ile gerçekleştirilen yarışmada 14 Kasım Pazartesi günü sorulan sorulardan birisi 30 Bin TL değerinde idi. Yarışmacı sorunun cevabını uzun süre düşündü ve çift joker hakkını kullandı. Bu soruyu geçebilecek mi ve para ödülünü alabilecek mi işte detaylar.. Yarışmacı bu soruya doğru cevap verir ise 60 bin liralık soruyu görmüş olacak

SORU : Fransız Heykeltraş Rodin'in Ünlü Eseri Düşünen Adam Heykelinin İlk Adı Nedir 

A ) Hasta B) Yalnız C)  Heyketraş  D)  Şair 

CEVAP D)  Şair 

DİĞER SORULAR 
58 Satırdan Oluşan 2200 Yıllık Yazıtın Hangisi Olduğu Anlaşılmıştır ?

Soul Kitchen Adlı Restoran Kime Aittir ?

Cüneyt Arkın Filmlerinde Hangilerine Karşı Savaşmamıştır?

Düşünen Adam heykeli, Auguste Rodin tarafından yapılan sanatsal bir eserdir. Paris'te bulunan Rodin Müzesi`nde sergilenen Düşünen Adam heykeli, bronz ve mermer karışımından üretilmiş olup, sıklıkla felsefi düşünceyi anlatan bir simge olarak kullanılmaktadır.

Küçük boyutta ilk alçī dökümü 1880 yılında yapıldı. Büyük boyuttaki ilk haline bronz döküm olarak 1902 yılında başlayan Rodin, bunu 1904 yılında tamamladı. Son halini alması 1906'yı bulan Düşünen Adam, 1922 yılında o dönemde otel olan Rodin Müzesi'ne taşındı.

Eserin bir kopyası da 13 Haziran - 03 Eylül 2006 tarihleri arasında İstanbul'da bulunan Sakıp Sabancı Müzesi'nde sergilenmiştir.

Atv ekranlarında yayınlanan ve dünyanın en çok seyredilen ve kazandıran yarışmalarından biri olan Kim Milyoner Olmak İster yeni bölümü ile yine büyük beğeni topluyor. Bilindiği üzere yarışmada toplamda zorluk derecesine göre 12 soru yer alıyor. Yarışmacılara ise bu on iki soruyu yanıtlamak için tam 4 joker hakkı sunuluyor. Soruları bildikçe Ayrıca 2 barajınız var. Baraj sorularını doğru yanıtladığınızda o ana kadar kazandığınız ödül her yarışmacının garanti cebinde oluyor. Başarılı gidildiği takdirde yani 12. soruyu da doğru yanıtlandığında bir yarışmacının kazanacağı ödül tam olarak 1 Milyon TL olacak.Fransız Heykeltraş Rodin'in Ünlü Eseri Düşünen Adam Heykelinin İlk Adı Nedir Reviewed by Tv HABERLERİ on 21:21 Rating: 5

Hiç yorum yok:

All Rights Reserved by TV HABERLERİ © 2014 - 2015
Powered By Blogger, Designed by Sweetheme

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.