tv-haberleri

2016 Rio Olimpiyat Oyunları Türkiye Kadrosu ve Sporcularımız

- Reklamlar1 -
2016 Rio Olimpiyat Oyunları Türkiye Kadrosu ve Sporcularımız 
Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde 5-21 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek Yaz Olimpiyat Oyunları'nda mücadele edecek olan Türk sporcuların isimlerini ve kimler olduklarını haberimizin devamında bulabileceksiniz. Türkiye 2016 Rio Olimpiyat oyunlarında kaç sporcu ile katıldı hangi dallarda sporcularımız var detaylar burada.Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK), 2016 Rio Olimpiyatları'nda mücadele edecek Türk sporcuların isimlerini Uluslararası Olimpiyat Komitesi'ne (IOC) bildirdi.

Türkiye Rio Olimpiyatlarına Kaç Dalda ve Kaç Sporcu İle Katıldı ? 
Bu yaz tüm dünyanın gözlerini çevirdiği ve büyük bir gösteri ile başlayan Rio 2016 Olimpiyatlarında Türkiye tam 21 farklı branşta103 sporcu ile katılacak.

Atıcılık (4 sporcu): Erdinç Kebapçı ve Yavuz İlnam (Trap), İsmail Keleş ve Yusuf Dikeç (10 ve 50 metre tabanca)

Rio 2016 Olimpiyatlarında Yarışan Türk Sporcular 
Toplamda 103 sporcu ile Rio olimpiyatlarında madalya için mücadele edeceğiz ve bayrağımızı dalgalandıracağız. Birbirinden başarılı sporcularımız ile bomba gibi bir kadro oluşturuldu. Kadroda yer alan isimler şu şekilde...

ATLETİZM (31 sporcu): Sultan Haydar, Bekir Karayel, Ercan Muslu, Meryem Erdoğan, Esma Aydemir, Kaan Kigen Özbilen (maraton), Ali Kaya (5000 ve 10000 metre), Halil Akkaş, Tarık Langat Akdağ (3000 metre engelli), Ramil Guliyev (100 ve 200 metre, 4x100 metre bayrak), Emel Dereli (gülle atma), İlham Tanui Özbilen (1500 metre), Jak Ali Harvey (100 ve 200 metre, 4x100 metre bayrak), Tuğba Güvenç, Özlem Kaya (3000 metre engelli), Eşref Apak, Tuğçe Şahutoğlu, Kıvılcım Kaya Salman (çekiç atma), Yasmani Copello Escobar (400 metre engelli), Karin Melis Mey (uzun atlama), Yasemin Can (5000 ve 10000 metre), Aras Kaya, Meryem Akdağ (3000 metre engelli ve 5000 metre), Emre Zafer Barnes (100 metre ve 4x100 metre bayrak), Mert Atlı, Ersin Tacir (20 kilometre yürüyüş), Polat Kemboi Arıkan (10000 metre), Şeref Osmanoğlu (3 adım atlama), İzzet Safer, Furkan Şen ve Cumali Umutcan Emektaş (4x100 metre bayrak)

BADMİNTON (1 sporcu): Özge Bayrak

BASKETBOL  (12 sporcu): A Milli Kadın Basketbol Takımı

BİNİCİLİK (1 sporcu): Ömer Karaevli (Engel atlama)

BİSİKLET (2 sporcu): Onur Balkan ve Ahmet Örken

BOKS  (6 sporcu): Önder Şipal (75 kilo), Onur Şipal (69 kilo), Mehmet Nadir Ünal (81 kilo), Batuhan Gözgeç (64 kilo), Ali Eren Demirezen (Artı 91 kilo), Selçuk Eker (52 kilo)

CİMNASTİK  (2 sporcu): Ferhat Arıcan, Tutya Yılmaz

ESKRİM (1 sporcu): İrem Karamete (flöre)

GÜREŞ  (14 sporcu): Rıza Kayaalp (grekoromen stil 130 kilo), Selçuk Çebi (grekoromen stil 74 kilo), Cenk İldem (grekoromen stil 98 kilo), Taha Akgül (serbest stil 125 kilo), Selim Yaşar (serbest stil 86 kilo), İbrahim Bölükbaşı (serbest stil 97 kilo), Soner Demirtaş (serbest stil 74 kilo), Mustafa Kaya (serbest stil 65 kilo), Süleyman Atlı (Serbest stil 57 kilo), Elif Jale Yeşilırmak (kadınlar 58 kilo), Yasemin Adar (kadınlar 75 kilo), Buse Tosun (kadınlar 69 kilo), Hafize Şahin (kadınlar 63 kilo), Bedia Gün (kadınlar 53 kilo)

HALTER  (4 sporcu): Daniyar İsmayilov (erkekler 69 kilo), Mehtap Kurnaz (kadınlar 63 kilo), Duygu Aynacı (kadınlar 69 kilo), Assiya İpek (kadınlar 75 kilo)

JUDO  (4 sporcu): Bekir Özlü (erkekler 60 kilo), Dilara Lokmanhekim (kadınlar 48 kilo), Büşra Katipoğlu (63 kilo), Kayra Almira Sayit (kadınlar artı 78 kilo)

KANO  (1 sporcu): Lasma Liepa (kadınlar K1 200 metre)

KÜREK (2 sporcu): Hüseyin Kandemir, Cem Yılmaz (erkekler 2 çifte hafif kilo)

MASA TENİSİ  (2 sporcu): Ahmet Li, Melek Hu

MODERN PENTATLON (1 sporcu): İlke Özyüksel

OKÇULUK (2 sporcu): Yasemin Ecem Anagöz, Mete Gazoz

TEKVANDO (2 sporcu): Servet Tazegül (68 kilo), Nur Tatar (67 kilo)

TENİS (1 sporcu): Çağla Büyükakçay

YELKEN (6 sporcu): Nazlı Çağla Dönertaş (kadınlar laser radial), Deniz Çınar-Ateş Çınar ikilisi (470 sınıfı), Alican Kaynar (Finn sınıfı), Onur Cavit Biriz, Dilara Uralp (rüzgar sörfü RS:X)

YÜZME  (4 sporcu): Viktoria Zeynep Güneş (100 ve 200 metre kurbağalama, 200 ve 400 metre karışık), Nezir Karap (400 metre serbest), Nida Eliz Üstündağ (200 metre kelebek), Ekaterina Avramova (200 metre sırtüstü)


- Reklamlar2 -
2016 Rio Olimpiyat Oyunları Türkiye Kadrosu ve Sporcularımız Reviewed by Tv HABERLERİ on 22:20 Rating: 5

Hiç yorum yok:

All Rights Reserved by TV HABERLERİ © 2014 - 2015
Powered By Blogger, Designed by Sweetheme

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.