tv-haberleri

Jeansbiri Kimdir, Twitter Fenomeni Jeansbiri Gerçek Adı

Jeansbiri Kimdir, Twitter Fenomeni Jeansbiri Gerçek Adı
Son günlerde gündeme gelen ve çok konuşulan Twitter fenomeni Jeansbiri kimdir aslında gerçek adı nedir ve ne iş yapar sizler için merak edilenleri araştırıp bir araya getirdik. Sosyal medya artık günümüzde olmazsa olmazlar arasında yerini alırken haliyle burada yaşananlarda gerek magazin gerek internet ve hatta siyaset gündemine bile damga vurabiliyor. Bilindiği üzere 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Twitter'da, "AkSilahlanma" başlığıyla etiket açan ve hakkında yakalama kararı çıkarılan "Jeansbiri" adlı Twitter kullanıcısı yakalandı.

Twitter Fenomeni Jeansbiri Gerçek Adı Nedir ? 
Sosyal medya hesabında kullanıcı adı (nickname) Jeansbiri olarak geçen ve Fetullahçı Terör Örgütü mensubu olmak ile suçlanıp Gaziantep'de yakalanan şahsın gerçek adı Ahmet Kemal A. olduğu öğrenildi.

Jeansbiri (Ahmet Kemal A.) Evinden Milyonlar Çıktı
Evinde arama yapan güvenlik güçleri bir çok elektronik cihazların yanı sıra 236 bin 755 ABD doları, 48 bin 910 Türk Lirası çıktı.

Gaziantep Valiliğinden Yapılan Açıklama 
Jeansbiri adlı sosyal medya kullanıcısının Gaziantep'de yakalanmasının ardından valilikten bir açıklama geldi ; "Sosyal medyada ’Aksilahlanma’ etiketini açtığı ve bunu kampanyaya dönüştürdüğü gerekçesiyle hakkında ’Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği’ suçundan yakalama kararı olan ’JeansBiri’ adlı Twitter hesabının sahibi A.K.A. isimli örgüt mensubunun FETÖ/PDY terör örgütünün darbe girişiminin ardından Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan örgüte müzahir bir okulda öğretmen olarak çalıştığı tespit edilmiştir. Örgüt mensubu A.K.A.’nın yakalanması amacıyla yapılan çalışmalar neticesinde A.K.A ile yine ’FETÖ/PDY terör örgütü üyesi olmak’ suçundan hakkında yakalama kararı bulunan F.A. isimli şahıslar yapılan operasyonel çalışmalar neticesinde yakalanmıştır.
Jeansbiri Kimdir, Twitter Fenomeni Jeansbiri Gerçek Adı Reviewed by Tv HABERLERİ on 00:22 Rating: 5

Hiç yorum yok:

All Rights Reserved by TV HABERLERİ © 2014 - 2015
Powered By Blogger, Designed by Sweetheme

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.