tv-haberleri

ABD Yeni Başkanı Donald Trump Kimdir?

ABD Yeni Başkanı Donald Trump Kimdir?
Amerika'da gerçekleştirilen başkanlık seçimleri sona erdi ve kazanan isim Donald Trump oldu. Peki kimdir Donald Trump kaç yaşındadır birlikte göz atalım. Girişimcilikten yazarlığa, siyasetten yöneticiliğe varan yaşamı boyunca geldiği nokta Amerika'nın yeni başkanı oldu. İslam karşıtı sözleri ile belli bir kesimden de tepki alana isim Hillary Clinton ile girdiği yarıştan galip geldi ve başkan seçildi.  ABD seçimlerinde 270 delegeye ulaşan aday başkanlık koltuğuna oturan isim oldu. Bir çok eyalette açık ara delege fazlalığı olan Trump seçimlerin favori adayı olarak gösteriliyordu. Ve seçim sonuçlarında da dilediği başarıyı elde etti.

Donald Trump Kimdir?
Donald John Trump (14 Haziran 1946; Queens, New York) ABD'li iş adamı, siyasetçi, yönetici, girişimci ve yazar. Trump Organizasyonu'nun başkanı olan Trump, Cumhuriyetçi Parti'nin 2016 ABD başkanlık seçimleri adayıdır.

Queens, New York'ta doğmuş, Pensilvanya'da bulunan Wharton Institu'de İşletme bilimleri eğitimi almıştır. Üniversite yıllarında babası Fred Trump'ın emlak ve inşaat firmasında çalışmıştır. Kariyeri sırasında oteller, kumarhaneler, golf sahaları ve daha birçok yapı inşa etmiştir.

Trump: The Art of the Deal ve Trump: How to Get Rich gibi birçok kitap yazmıştır. 2000 ABD başkanlık seçimleri'nde Reform Partisi adayları arasında yer almıştır. Forbes iş dergisi tarafından hazırlanan Dünyanın En Zengin 400 İnsanı listesinde yer almıştır. 2004-2015 yılları arasında NBC kanalında yayınlanan ünlü reality show The Apprentice'de yer almıştır.

Adı Soyadı : Donald Trump
Trump Yaşı: 70
Eğitim: Wharton (Pensilvanya Üniversitesi).
Kariyer: İşadamı. Dört kere iflas başvurusu var.
Köken: New York doğumlu. Ailenin kökeni Almanya ve İskoçya.
Aile: Üçüncü eşi Melania Trump ile evli, beş çocuğu var.
Parti: Cumhuriyetçi (2012-günümüz)
          Bağımsız (2011-2012)
          Cumhuriyetçi (2009-2011)
          Demokrat (2001-2009)
          Reformist (1999-2001)
          Cumhuriyetçi (1987-1999)
          Demokrat (1987'den önce)
Meşhur Slogan: Amerika’yı tekrar büyük yapacağız.


ABD Yeni Başkanı Donald Trump Kimdir? Reviewed by Tv HABERLERİ on 13:24 Rating: 5

Hiç yorum yok:

All Rights Reserved by TV HABERLERİ © 2014 - 2015
Powered By Blogger, Designed by Sweetheme

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.